בואו נחפש ניסים קטנים

אתמול בערב זה סגר עליי, חנק אותי.

מכל עבר מבעבעים להם החששות, סימני השאלה וניצני שנאה. הם עטפו אותי, בלבלו אותי והביאו עימם הרבה עצב. איך שמחת תורה? איך יום שמחתנו? איך ושמחת בחגך?

ולשמחה מה זו עושה.

 

ואז, תוך דקות, קרה לי נס קטן. התגלגלו אליי מילותיו של יואל שפיץ, המספר על רבו, הרב אבן ישראל:

"באחד השיעורים שאלתי את הרב עדין על הסתירה בין "מוצא אני מר ממוות את האישה"

לבין "ראה חיים עם אישה אשר אהבת".

הרב עדין השיב לי בפשטות שההבדל בין הפסוקים הוא ב-ה' הידיעה. אם אדם מחפש את 'ה'חיים, או את 'ה'אישה, או את 'ה'שמחה, הוא ייפול במצודים וחרמים. אבל, אם הוא מחפש פשוט לאהוב, פשוט לשמוח בעמלו, או פשוט לחיות – אז הוא מחפש את הדבר שהעולם הזה אכן יכול לתת".

 

ואולי זהו הסוד. חיים שלמים אנחנו תרים ומחפשים את הדבר האמתי: האהבה מהספרים, האושר המזוכך, האמונה הבלתי-מעורערת. אנחנו אומרים לעצמנו שאין דבר כזה, שזה רק בסרטים, ועדיין נפשנו משתוקקת ומחפשת.

אולי אנחנו צריכים להפסיק את מסע החיפוש הכושל הזה שבחרנו לעצמנו, אולי עלינו לאמן את עצמנו להפסיק לחפש את השמחה, האהבה, הטוב. אולי נאמץ לעצמנו מצלמה חדת-תפיסה שמצליחה, בתוך הכאוס העוטף אותנו, לקלוט את הרגע בו הילדים רוקדים יחד בסלון, את החיוך האוהב והעייף שבן זוגנו מקרין לעברנו, את המילה הטובה שמישהו שולח לעברנו. נתענג על טעם מאכל בפינו ועל צליל מופלא של צחוק שקלטה אוזנינו.

 

בואו נחפש ניסים קטנים. בואו נשמח בהם.

 

 

 

 

אהבת? אפשר לשתף!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

יציאת מצרים

הפעם ישבו על הספה שלושה, הורים כבני 70 ובנם בן ה-30, עופר. סיבת בואם לגישור המשפחתי היה על רקע יחס המשפחה לאשתו, כלתם. תחילה סיפר

קראו עוד »

לכתחילה אריבער

הם יושבים מולי, לא מאמינים שאפשר עוד לשנות. המרחק רב מידי, הכאב גדול מידי. זהו לא סיפור על זוג ספציפי, זהו סיפורם של זוגות רבים.

קראו עוד »
נעמה אנסבכר לומדים אהבה

מודל P.A.C

"היא כל הזמן עושה את מה שנכון. מחנכת את כולנו. איך נכון לאכול, מה ראוי ומה מקובל. כבר אין מקום לזרימה ולכיף", טוען באכזבה נועם.

קראו עוד »

השאר תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן