קונטקסט המריבה

"אוקי, נעמה. הבנו אותך", מספרים אייל ואורטל. "אנחנו רוצים לפתור את הדברים, אז העמקנו וחיפשנו את הנושא האמתי למריבה ומיפינו יחד את השותפים למריבה, ועדיין אנחנו תקועים. מה לא עובד כאן!?".

אז מה עוד חסר לנו כדי להבין את מריבת הלופ, אותה מריבה שחוזרת על עצמה שוב ושוב ומביאה איתה כאב, ייאוש ולבסוף – אדישות, האויב הגדול ביותר של האהבה.

חסרה לנו ההתייחסות לזמן, למרחב ולגוף שלנו, בזמן המריבה.

 

תנו כבוד לזמן: ישנם זמנים בהם קונפליקט נועד לכישלון מלכתחילה, ולכל זוג יש את הזמנים בהם יש לחץ, עייפות או בלגן היוצרים "רעש" במערכת הזוגית ולא מאפשרים לנו לדבר באמת זה עם זה. ניסיון לדבר בזמנים אלו יסתיים בלי תוצאות במקרה הטוב, או ריב נוסף במקרה הפחות מוצלח. לכן, עלינו למפות יחד את הדברים ולאתר מראש זמנים פרובלמטיים, כגון: בקרים או שעת השכבה של הילדים, התארגנות ליציאות ונסיעות מחוץ לבית, מוצ"שים או רגע לפני כניסת שבת.

תנו כבוד למרחב: ישנם זוגות המגלים כי ישנם מרחבים פיזיים בחייהם היוצרים בתוך המערכת הזוגית לחץ ולכן מרחבים אלו הם לא המקום הנכון לפתרון מריבה. לזוגות מסוימים יהיה זה הנסיעה ברכב ולאחרים הוא יהיה הקניון או הבית כאשר הוא מבולגן. שבו וחפשו את מרחבי הלחץ בחייכם.

תנו כבוד לגוף: הגוף מספר לכם סיפור ואתם חייבים להקשיב לו. ניסיון לריב בזמנים בהם הגוף של אחד מכם לא נמצא בטוב, הם זמנים בהם המריבה לא תיפתר, ואף תחמיר. עייפות, רעב, רעש, הורמונים, כאב, חום/קור – הם כולם סימנים הקוראים לכם לעצור. תנו לגוף את שלו ואז הנפש תוכל להתפנות לפתור את הקונפליקט.

 

אלברט איינשטיין אמר פעם: "אי-שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם, ולצפות לתוצאות שונות." זוהי, בתמצית, מריבת הלופ.

אז יאללה, בואו נפסיק להיות לא-שפויים ונשנה את הצריך שינוי.

 

אהבת? אפשר לשתף!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
נעמה אנסבכר אטבים

כעס כתחפושת

"כעס הוא רק תחפושת, אל תלכי שולל אחריו", אני אומרת ליעל. היא יושבת מולי, נשואה ותיקה, שהגיעה לטיפול לבד כדי להתמודד עם התפרצויות הכעס שעולות

קראו עוד »

אז איך "מרפאים" את החוזה הזוגי?

בטורים הקודמים פגשנו יצור חדש: "חוזה הנישואין", אותן הנחות יסוד לא-מדוברות ואף לא מודעות, המניעות אותנו בנישואין ומביאות לאכזבות רבות. למדנו להכיר מהן הסיבות לכך

קראו עוד »
נעמה אנסבכר לומדים אהבה

אז מה תעשו היום?

"אני אדישה אליו", מספרת לי מיכל, ושפת גופה משדרת גם היא אדישות. "אנחנו 26 שנים יחד, מכירים אחד את השני לאורך ולרוחב, אבל מתנהלים כמו

קראו עוד »

השאר תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן