חוק הביטוח בזוגיות

אנו עומדים צעד לפני ראש השנה, יום הדין בו אנחנו מתפללים לחדש ולהעמיק את המחויבות שלנו לאלוקים, ואת המחויבות שלו כלפינו. אנו מקווים ורוצים בכל מאודנו להאמין שלמרות הכל, הוא מאמין בנו, הוא בטוח בנו. הפליא לנסח זאת שולי רנד: "הם יספרו לך שמליבי נעקרת ומעל שולחני גלית לעד…", וממשיך: "דע בני אהובי, כי מליבי לא נעקרת, לעולם אתה לי, ילד חן, בן שעשועים".

 

הצורך העמוק הזה שיש לנו מול הקב"ה, הצורך להיות מקובל ורצוי למרות פגמיי, נוכח עמוקות גם בנישואין שלנו. כל אחד מאתנו הוא הילד שרוצה לשמוע מאבא ואמא, שלא משנה מה יקרה, הוא תמיד אהוב, הוא תמיד מקובל. מתחת לפני השטח, כך גם בזוגיות שלנו: אנו זקוקים לביטחון שגם אם בן הזוג כועס, מאוכזב ומתוסכל ממני – הוא עדיין אוהב, אני עדיין שלו. המטפל יצחק מנדלבאום קורא לכך בספרו החדש והמעולה: "חוק הביטוח ההדדי" ושם אומר שכפי שחברת הביטוח מבטחת אותי גם אם אני אשם בתאונה, כך גם בזוגיות: תן לי להרגיש בטוחה, גם אם אני אשמתי; תן לי להרגיש אהובה, גם אם אכזבתי.

הביטחון הזה הוא שמעניק את הכוח לגדול, לצמוח ולתקן. הביטחון הזה הוא שמעניק לי את היכולת להתחיל מחדש.

יהי רצון שתהיה זו שנה של ביטחון באהבתנו, זו שפה למטה וזו שבעולמות של מעלה, שנה של מחויבות זה לזו ולעצמנו, שנה שבה נגדל.  

אהבת? אפשר לשתף!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

לכתחילה אריבער

הם יושבים מולי, לא מאמינים שאפשר עוד לשנות. המרחק רב מידי, הכאב גדול מידי. זהו לא סיפור על זוג ספציפי, זהו סיפורם של זוגות רבים.

קראו עוד »

מי מפחד ממשולשים?

"אבל זה עוזר", טוענת בפניי מור. "נכון. אבל בעתיד אתם תשלמו מחיר כבד", עניתי לה. מור וקובי נשואים טריים. כאשר הגיעו לייעוץ, סיפרו שהמריבות יוצרות

קראו עוד »

רווק נשוי

"כשאנחנו יוצאים, הסטייק שלה עולה לי 90 ₪", מספר לי יואב כשהוא יושב על הספה, מולי לצד דנה.   במבט חטוף היינו חושבים: "מי זה

קראו עוד »

השאר תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
דילוג לתוכן